KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8639187
*
nr 863 9187
Skulptur
Japansk kvinna, keramik, nutida, höjd: 34
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2013
kl 19:11:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 17:34:31
1
150 kr
29/11 15:01:07
2
200 kr
2/12 08:06:19
3
350 kr
2/12 19:06:47
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: japansk kvinna keramik konsthantverk nutida skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:12
-
2058 Skulptur
"Emma" ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-197..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:44
-
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:36
-
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:55
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:04
-
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:35
*
Skulptur
nr 863 9187
Skulptur
Japansk kvinna, keramik, nutida, höjd: 34
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/11 17:34:31 | 1 | 150 kr |
29/11 15:01:07 | 2 | 200 kr |
2/12 08:06:19 | 3 | 350 kr |
2/12 19:06:47 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: japansk kvinna keramik konsthantverk nutida skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:12 -
2058 Skulptur
"Emma" ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-197..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:44 -
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:36
-
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:55 -
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:04 -
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:35